Tento návrh vás ohúri: Architektka zmenila staromódnu chalupu na moderný priestor!

Pre správne prehrávanie videí potrebujete mať nainštalovaný Adobe® FLASH PLAYER. Prosím kliknite na ikonku pre spustenie inštalácie.

Stiahnuť flash player

Dôležité upozornenie:
Po stiahnutí inštalačného súboru, skôr ako ho spustíte zatvorte všetky okná Vášho prehliadača. Ak máte prehliadač Mozilla Firefox, zatvorte aj okno so zoznamom sťahovaných súborov, ak ho máte otvorené.

Po inštalácií sa zmeny prejavia až po zatvorení všetkých okien Vášho prehliadača a opätovnom spustení.

V najnovšej epizóde obľúbenej relácie Nové bývanie sme hľadali útulnú a príjemnú chalupu pre Mišku a jej rodinu. Napriek tomu, že sú Česi, Slovensku im prirástlo k srdcu až natoľko, že by si v Tatrách chceli kúpiť nehnuteľnosť. Keďže sú vášniví lyžiari, ideálny by bolo, ak by ich nová chalupa bola čo najbližšie k svahu v lyžiarskom stredisku Jasná. Chata by mala byť dostatočne veľká na to, aby sa v nej vyspalo 6 až 8 ľudí a strop rozpočtu mala nastavený pri sume 160 tisíc eur. Medzi ponukami sa ocitla aj chalúpka v malebnej dedinke Dúbrava s rozlohou 130 metrov štvorcových, ku ktorej prislúcha pozemok z rozlohou 541 metrov. Hoci Mišku príroda a okolie chatky očarili, interiér ju nepríjemne prekvapil.

Chalupa pred

Zdroj: joj.sk

Chalupa po

Zdroj: joj.sk

Namiesto moderných priestorov na ňu čakalo drevené obloženie, množstvo kožušín a staromódneho nábytku. Nehnuteľnosť však neodpísala hneď na začiatku. Naša šikovná architektka Lucia Ortutová si pre ňu pripravila krásnu vizualizáciu, v ktorej jej ukázala, ako by mohla chalupu prerobiť. Má totiž veľmi dobrý pôdorys a slušnú dispozíciu. Cena nehnuteľnosti je 85 tisíc eur a rekonštrukcia by sa v závislosti od materiálov mohla vyšplhať k sume 25 tisíc eur. Celková investícia by sa tak so značnou rezervou zmestila do Miškinho rozpočtu.

Ďakujeme za vaše názory

Fotka